O NAS


KIM JESTEŚMY?

Świadomi trudności, jakie stają przed osobami chcącymi odżywiać się zdrowo i z troską o naturę, stworzyliśmy to właśnie miejsce - MANOA.

Jesteśmy po to, by we współczesnym zabieganym świecie ułatwić Wam dostęp do najwyższej jakości, ekologicznych komponentów oraz wiedzy o tym, jak połączyć je w smaczny, sycący i pełnowartościowy posiłek.

MANOA tu ucieleśnienie idei, zgodnie z którą można zjeść szybko, zdrowo i uważnie.


ETYKA

Zero-waste to dbałość, aby żaden z etapów łańcucha konsumpcyjnego nie wytwarzał szkodliwych produktów ubocznych niszczących naszą planetę. Unikamy plastiku i pilnujemy, by jedzenie się nie marnowało.

Troska o planetę to wybór dostawców dbających o hodowane zwierzęta oraz rolników, którzy w swoich uprawach nie stosują nawozów zagrażających całemu ekosystemowi.

Świadome odżywianie to przede wszystkim wiedza o tym, jakich wartości odżywczych dostarcza dany produkt i czym można go optymalnie zbalansować.


 

LUDZIE

Przekształcanie otaczającego nas świata i stawianie czoła wyzwaniom zachodniej cywilizacji to zadanie przerastające pojedynczych ludzi.

MANOA nie mogłaby istnieć, gdyby nie wspólny wysiłek grupy świadomych, zaangażowanych osób, tworzących wspierającą się społeczność. Z tego miejsca dziękujemy wszystkim Gościom, Klientom i Partnerom, którzy podobnie jak my wierzą w to, że można zadbać o siebie, troszcząc się także o świat wokół nas.

Serdecznie zapraszamy do współtworzenia inicjatywy MANOA Green Resto Bar.


 

PRACA ZESPOŁOWA

Nasz zespół to esencja Manoa. Wszyscy jesteśmy dumni, że możemy razem tworzyć lepszą przyszłości i uszczęśliwić naszych Klientów.

Wszyscy tutaj jesteśmy kulinarnymi odkrywcami, którzy chcą dostarczać smaki, tworzące pyszne i zaskakujące kombinacje.

Ponadto dbamy o komfort naszych pracowników i stale weryfikujemy, jak działać lepiej, poprawiając warunki pracy.

Członkowie zespołu dołączyli do Manoa z przekonaniem, że mogą uczestniczyć w czymś ważnym i nie ukrywamy ekscytacji, że możemy podzielić się naszą pasją i wiedzą, jednocześnie serwując Wam najlepsze produkty.


 

EAT. CARE. EVOLVE.

Nasze motto towarzyszy nam w naszej kulinarnej podróży i wskazuje nam odpowiedni kierunek.

EAT. Jedz zdrowo i świadomie. Wiedza, o tym co jest dobre dla Ciebie, ale także dla świata, w którym żyjesz.

CARE. Zadbaj jednocześnie o swoje zdrowie fizyczne, psychiczne i środowisko. Zapewnij zrównoważony rozwój i sprawiedliwe dzielenie się zasobami tego świata.

EVOLVE. Nigdy nie przestawaj kwestionować siebie i otaczającego Cię świata. Ucz się na podstawie swojego doświadczenia i dziel się z innymi. Jeśli prowadzi to do zmiany w twoim życiu, zmaksymalizuj wysiłek w tym kierunku.


 

SKŁADNIKI

MANOA jako priorytet wyznacza sobie dobór najlepszych składników, które sprzyjają prowadzeniu zrównoważonej diety. Pomoże Ci również odnaleźć bogaty potencjał niektórych mniej znanych produktów oraz jak je włączyć do codziennego jadłospisu.

Świadomi wyzwań stawianych przez środowisko, naszą misją jest wypromowanie posiłków roślinnych z pomocą naszych kucharzy, którzy zaskoczą swoimi propozycjami nawet miłośników mięsa. Chcemy pokazać z jaką łatwością można zastąpić produkty mięsne swoim zielonym substytutem.

Każdy składnik staramy się pozyskać od rolników lub rzemieślników, którzy podzielają nasze podwyższone standardy jakości — pracując lokalnie z naszymi sąsiadami, gdy tylko jest to możliwe. Te wysokie standardy obejmują brak dodanych hormonów, sztucznych słodzików, barwników spożywczych lub sztucznych aromatów, a także odpowiedzialność środowiskową i społeczną.

Niezależnie od tego, czy jesteś fleksitarianinem, weganinem, wegetarianinem, czy jesz bezglutenowo, w naszym menu znajdziesz poszukiwane przez Ciebie pozycje, które spełnią Twoje potrzeby. Podejmiemy wyzwanie, aby uwzględnić wszelkie ograniczenia dietetyczne lub alergie pokarmowe — po prostu daj nam znać przed złożeniem zamówienia i poproś o rozmowę z przełożonym, jeśli cierpisz na alergię lub nietolerancję pokarmową. Znajdziesz u nas również składniki odżywcze naszych pozycji menu.

Poniższe kategorie pomogą zrozumieć, jak zaprojektowaliśmy nasze Menu, aby dostarczyć Ci zdrowej porcji witamin:

OWOCE I WARZYWA: Nasze owoce i warzywa są wyselekcjonowane spośród lokalnych produktów (z województwa małopolskiego). Zwracamy szczególną uwagę, aby zapewnić Ci duży wachlarz sezonowych i ekologicznych smaków.

PRODUKTY SKROBIOWE: Nasz dobór produktów skrobiowych zapewni Ci energie i uczucie sytości. MANOA oferuje pełnowartościowe produkty, które wzbogacą Twoje zapotrzebowanie w błonnik.

PROTEINY: Mięso, ryby, jajka, a zwłaszcza roślinne alternatywy białka. Zapewniamy wiele możliwości, aby dostarczyć Ci doskonałej jakości białko. Źródłem naszego produktu zwierzęcego będą wyłącznie Dostawcy stosujący normy ekologiczne/ekologiczne - zapewniające humanitarne traktowanie zwierząt, odpowiednio żywione oraz w 100% wolne od antybiotyków.

NABIAŁ: Prowadząc zbilansowaną dietę nie można zapomnieć o nabiale. My dostarczymy go w postaci serów, jogurtów prosto do Twojej fantazyjnej miski bądź energetyzującego koktajlu. Wybór należy do Ciebie!

NASIONA I ORZECHY: Zdrowe i chrupiące, będą idealnym dopełnieniem Twojego bowls’a. Każda nasza kompozycja składa się z jednego nasionka i jednego orzeszka.

ZIOŁA I PRZYPRAWY: Świadomie dobierane zioła i przyprawy mają Ci zapewnić zdrową podróż po różnorodności smaków.

TŁUSZCZE: Jesteśmy szczególnie wybredni w wyborze tłuszczy, które znajdują sie w naszej kuchni. Preferowane są oleje roślinne, olej z orzechów włoskich, ponieważ są bogate w omega 3, oraz oliwa z oliwek.

SÓL I CUKIER: Oba składniki znajdują się w wielu produktach, które dzisiaj spożywamy. Dlatego też do naszych posiłków dodajemy naturalny cukier/sól przy maksymalnym ograniczeniu ich w formie przetworzonej.

CHLEB: Pieczywo pozyskiwane lokalnie. Naszym wyborem jest chleb pełnoziarnisty lub na mące orkiszowej, aby zmniejszyć ilość glutenu.


 

NASZE GŁÓWNE WARTOŚCI