Acai – w MANOA Green Resto Bar

O egzotycznych jagodach acai zrobiło się głośno nie bez powodu. Zawierają one witaminy, minerały, aminokwasy i zdrowe kwasy tłuszczowe. W związku z tym nie bez powodu uznawane są za jedne z najlepszych superfoods. 

W tym małym owocu znajdziemy większość składników, których potrzebujemy. Niesamowitą właściwością acai jest również to, że zawiera prawie wszystkie przeciwutleniacze, które mogą hamować rozwój komórek nowotworowych oraz opóźniają procesy starzenia. 

Roślina ta znalazła się dzięki temu na liście ORAC, która wskazuje produkty o największym potencjale antyoksydacyjnym. Badacze sugerują, że to właśnie jagoda acai powinna zająć pierwsze miejsce na tej liście.

To nie koniec właściwości acai. Dodatkowo ten superfoods pomaga uregulować masę ciała, ponieważ ma niski indeks glikemiczny i wysoką zawartość błonnika. Pozwala na długo zachować sytość. 

Dodatkowo wspomaga prawidłową pracę serca, z powodu zawartości polifenoli, czyli składnika, który jest pomocny w pracy całego układy krwionośnego. Co więcej wzmacnia odporność, obniża poziom ciśnienia krwi poprawia samopoczucie. W tym małym owocu kryje się wielka moc!

Acai w Manoa

Manoa Green Resto Bar na Zabłociu stawia na zdrowe, pełne witamin i minerałów posiłki, w związku z tym w menu musiało znaleźć się również superfood jakim jest jagoda acai. Możesz dodać ją do swojego jogurtu i skomponować pełnowartościowy posiłek. 

Wybierz jogurt, dodaj ulubioną granolę, trzy świeże owoce i jeden mus naturalny. Dodatek acai zabarwi twój jogurt na piękny ciemnofioletowy kolor, a danie zacznie wyglądać jak z najlepszych jedzeniowych, instagramowych profili. 

Ta pyszna bomba witamin da Ci energię na kolejne godziny, a smak poprawi nawet zły humor! A na trochę mniejszy głód zawsze możesz zamówić smoothie z acai. 

Wyobraź sobie piękny kolor tego napoju! Wszystkie propozycje są oczywiście odpowiednie również dla wegetarian. Restauracja Manoa szykuję również dla Ciebie propozycję zestawów sokowych, w których też będziesz mógł znaleźć jagody acai.

Wartości odżywcze sproszkowanego acai (w 100 g):

Wartość energetyczna – 533,9 kcal
Białko ogółem – 8,1 g
Tłuszcz – 32,5 g
Węglowodany – 52,2 g (w tym cukry proste 1,3g)
Błonnik – 44,2 g
Omega 3 – 0,20 g

Omega 6 – 2,64 g
Omega 9– 12,02 g
Witamina A – 1002 IU
Wapń – 260 mg
Żelazo – 4,4 mg

Co jeszcze warto wiedzieć o acai

→ Jagody acai rosną na palmach w amazońskich lasach równikowych. Są one podstawowym pożywieniem mieszkańców Amazonii,

→ Acai zawdzięczają swoje drogocenne właściwości ziemiom na których rosną. Są one oceniane jako jedne z najżyźniejszych gleb świata. Obszar ten obfituje w niespotykane gdzie indzie gatunki roślin i zwierząt, które rozwijają się tam dzięki unikalnym warunkom klimatycznym oraz wyjątkowej czystości środowiska,

→ Jagody acai charakteryzują się bardzo krótkim czasem przechowywania, nawet do 24 godzin po zerwaniu z palmy. W związku z tym mimo coraz większej popularności tego owocu, jest on importowany najczęściej tylko w formie sproszkowanej (liofilizacji), dzięki której zachowuje wszystkie wartości odżywcze,

→ Badania nad tym owocem wciąż trwają i wiele osób sądzi, że nie wiemy jeszcze wszystkiego o właściwościach acai. Pierwsze publikacje na temat tych jagód pojawiły się dopiero w 2000 roku, mimo, że lokalne plemiona używają ich do leczenia wielu chorób od dawna,

→ Do tej pory nie udało się znaleźć na świecie owocu, który pod względem właściwości odżywczej byłby porównywalny z acai.

1 Comment

  1. VickieskitaAugust 25, 2020

    Dr Scott – lagodzenie bolu stawow – https://kshop5.pro/bulFK7/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Scroll to top